CATERING DIETETYCZNY – CZY TO WYGODNA OPCJA?

Catering dietetyczny pozwala cieszyć się w pełni zbilansowanym i ciekawym posiłkiem bez większego wysiłku i czasami warto tę możliwość wziąć pod uwagę. Jeżeli jesteś mistrzem organizacji i uwielbiasz spędzać czas w kuchni, to świetnie. Zakładam jednak, że każdy czasami potrzebuje odrobiny zaopiekowania…W tym wpisie chcę rozprawić się z mitem, który narósł wokół cateringu dietetycznego nazywanego często dietą pudełkową. Czyli, że drogo i tylko dla wybranych. To wcale tak nie wygląda, trzeba tylko policzyć koszty i przyjrzeć się zyskom.

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Najprościej rzecz ujmując catering dietetyczny polega na tym, że co rano do Twojego domu docierają świeże posiłki na cały dzień. Jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego to nie jest lenistwo, tylko dowód dbania o siebie? Nie każdy z nas ma czas na dokładne ważenie produktów i liczenie kalorii, a czasami, zwłaszcza gdy chcesz stracić na wadze jest to konieczne. I to jest duża zaleta cateringu, dostajesz posiłki o określonej i dokładnie policzonej kaloryczności, w pełni zbilansowane pod względem wartości odżywczych, nad których jakością i smakiem czuwają dietetyk i kucharz. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania? Masz szansę, by poznać nowe smaki i potrawy lub nawet na miesiąc zostać weganinem. Czemu nie? Dieta pudełkowa to również dobre rozwiązanie dla bardzo zapracowanych, gotowe pudełko możesz zabrać ze sobą do pracy i nie musisz myśleć o jedzeniu. Ogromną zaletą cateringu jest również oszczędność czasu. Nie tracisz go na planowanie, zakupy i gotowanie, a tak zaoszczędzone chwile możesz spędzić z książką lub na treningu (czytanie pochwalam, polecam trening).

Czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Różne cele i różne diety, czyli catering dietetyczny to nie tylko rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Z cateringu możesz skorzystać również (lub przede wszystkim), gdy zależy Ci na zdrowej i zbilansowanej diecie. Dieta pudełkowa to również opcja dla tych, którzy mają alergie pokarmowe i potrzebują diety eliminacyjnej lub są aktywni fizycznie i mają wyższe zapotrzebowanie kaloryczne. Oczywiście to tylko opinia, a końcowy wybór nie należy do mnie. To Ty przecież decydujesz o tym co jest najlepsze dla Ciebie. 

Szybki efekt? Niekoniecznie, ale za to trwały

Catering oparty na zdrowym i racjonalnym żywieniu to nie dieta cud, na której schudniesz 10 kg w 5 dni. Jeżeli Twoim celem jest zrzucenie kilogramów to osiągniesz ten efekt w dłuższym okresie czasu, ale za to bez efektu jojo. Oczywiście jedna uwaga: podstawą każdej diety odchudzającej jest ujemny bilans energetyczny, jak będziesz podjadać pomiędzy posiłkami, to na efekty raczej ciężko liczyć. 

A może fasolka ze słoika?

Jeżeli rozważasz opcję, że gotowe dania lub półprodukty ze sklepu to dobra opcja, lepiej porzuć tę myśl przed realizacją. Takie dania przeważnie zawierają gorszej jakości składniki pokarmowe, okraszone są chemią i niezdrowymi dodatkami. Jeżeli jednak już musisz się przekonać o tym na własnej skórze, to przed zakupem uważnie czytaj etykiety, na początku listy znajdują się te składniki, których w danym produkcie jest najwięcej. 

Drogo, czy może jednak nie?

Kiedy podliczysz ile codziennie wydajesz w sklepie na jedzenie (i ile potem z tego wyrzucasz), dodasz do tego czas spędzony na zakupach i w kuchni, to wychodzi całkiem sporo. Korzystając z cateringu zyskujesz czas. Czy każdego namawiam na catering? Oczywiście, że nie, ja pokazuję możliwości, a Ty wybierasz najlepszą opcję.

Na koniec jedno „ale”

Tylko, że zawsze jest jakieś „ale”, wybierz firmę cateringową z rozsądkiem, nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Sprawdź jakość produktów znajdujących się w ofercie, czy na pewno jest to zdrowe jedzenie. Świadomy wybór to przecież podstawa każdych zakupów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X